За час перемир’я силовиків обстріляли близько сотні разів – Укрінформ
September 9, 2014
Завтра львівські пластуни відкриють новий рік – День
September 20, 2014

ВКонтакте почав офіційно передавати ФСБ інформацію про … – Watcher

Соціальна мережа ВКонтакті була включена в реєстр Роскомнадзору в рамках виконання скандального “закону про блогерів”, прийнятого в Росії 1 серпня. 

Як повідомляє телеканал Дождь, з відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський. Чиновник нагадав, що закон, який прийняли 1 серпня, регулює діяльність блогерів в Росії, і ВКонтакте було включено до цього реєстру згідно з положеннями закону в якості “організатора поширення інформації”. Інтернет-майданчики з таким статусом повинні розкривати інформацію щодо відвідуваності блогерів, їх контакти, зберігати цю інформацію на російських серверах протягом півроку та ділитися даними зі спецслужбами.

Виконавчий директор ВКонтакті Дмитро Сєргєєв сказав, що вони дійсно отримали таке сповіщення від Роскомнадзору. За його словами, немає нічого дивного в тому, що соцмережу визнали “поширювачем інформації”, адже вона такою і є. Сєргєєв повідомив, що ВКонтакте буде діяти винятково в інтересах користувачів та в рамках закону.

Цікаво, що наступними великими майданчиками, які можуть також включити до реєстру Роскомнадзору, стануть Яндекс, Рамблер та навіть Мамба, популярний сервіс знайомств.

Прийняття “закону про блогерів” викликало хвилю обговорень в російському інтернеті, оскільки це ще одна сходинка до тотального контролю та цензури інформації, навіть в такому вільному середовищі, як інтернет.

Leave a Reply