Україна відзначила найкращих своїх спортсменів Спортивним … – Корреспондент.net
April 9, 2015
Amnesty вимагає негайно розслідувати нові вбивства полонених … – Укрінформ
April 9, 2015

Amnesty вимагає негайно розслідувати нові вбивства полонених … – Укрінформ

  • Фото: DPA

Шокуючі свідоцтва масових вбивств, скоюваних проросійськими збройними формуваннями на Донбасі, вимагають повномасштабного розслідування.

Про це заявив  заступник директора Європейської і Центрально-азіатської програми Amnesty| International| Денис Кривошеєв, повідомляє «Голос Америки».

За словами Кривошеєва, нові матеріали підтверджують те, «що ми давно підозрювали».

«Тортури, жорстокість і вбивство полонених, що здалися в полон, або поранених військових – це військові злочини», – підкреслив правозахисник.

Читайте також: У аеропорту Донецька бойовики утримують 100 полонених

Він також уточнив, що  подібні діяння підлягають швидкому, повномасштабному і невибірковому розслідуванню, а винні мають постати перед справедливим судом визнаної влади.

Відеоматеріали, проаналізовані Amnesty International, розповідають, зокрема, про долю українського військовослужбовця Ігоря Брановицького, одного із захисників Донецького аеропорту, якого бойовики взяли в полон і допитували. Відеозапис, розміщений на YouTube, демонструє сліди ударів на його обличчі. Український боєць залишався в полоні, поки не був убитий.

За повідомленнями деяких осіб (імовірно, очевидців), Брановицького було застрелено впритул одним з командирів терористичних збройних формувань. Пізніше його тіло було повернуто сім’ї; Брановицького поховали в Києві 3 квітня. Спецслужби України ведуть розслідування цього вбивства.

Співробітники Amnesty International проглянули відеозаписи, що демонструють полонених і зображення мертвих тіл, щонайменше, трьох українських військовослужбовців, що знаходяться, як повідомляється, в морзі Донецька.

Читайте також: Матеріали про тортури щодо полонених лякають навіть СБУ

За даними організації, ці війстковослужбовці були захоплені проросійськими бойовиками в Дебальцевому між 12 і 18 лютого 2015 року.

У новині зустрічається:


Найпопулярніші розповіді – Новини Google

Leave a Reply