Україна модернізувала газопровід для збільшення реверсу газу з Польщі, – Нафтогаз
October 17, 2019
У “Слуги народу” буде спецзасідання фракції щодо війни і переговорів, – Арахамія
October 17, 2019

Коли підготують законопроєкт про референдум: у “Слузі народу” назвали дату

Народні депутати фракції "Слуга народу" активно працюють над створенням законопроєкту про народовладдя. Відповідний документ, який передбачатиме і процедуру проведення референдуму, буде готовий до кінця 2019 року.

Нині триває активна робота над системним проєктом закону про народовладдя, розповів перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко у коментарі "Главкому".

Це комплексне питання, яке треба розглядати і разом з проєктом "Держава у смартфоні", і з діджиталізацією. Цей законопроєкт точно не подаватиметься як альтернативний до проєкту "Батьківщини", тому що ми це бачимо дещо по-іншому – це взагалі два різних тексти,
– наголосив Корнієнко.

У пояснювальній записці до свого законопроєкту лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко писала, що він повинен врегулювати правовідносини, пов'язані із ініціюванням, проголошенням, підготовкою та проведенням всеукраїнського референдуму та створення реальної можливості втілення ухвалених під час нього рішень.

Натомість законопроєкт "Слуги народу" визначатиме більш ширше коло питань – там ітиметься не лише про референдум, а про інструменти народовладдя загалом.

"Я думаю, що найближчим часом – вже до кінця року – ми будемо виходити на це рішення", – резюмував народний депутат.

Що таке референдум?Референдум – ухвалення конституційних, законодавчих, зовнішньо- або внутрішньополітичних питань народом. Проводиться шляхом всенародного голосування.

В Україні проводилися лише два референдуми – у 1991 році щодо проголошення Незалежності та у 2000-му про реформу державного управління (депутатську недоторканність, додаткові підстави для розпуску Ради, зменшення кількості депутатів до 300 та двопалатний парламент). 

Comments are closed.