Масові протести проти президента-коміка в Еквадорі. Ллється кров. ФОТОрепортаж
October 11, 2019
Меморіальні дошки чотирьом загиблим українським героям відкрили в Миколаєві. ФОТОрепортаж
October 11, 2019

Латвію обурили плани Кремля святкувати “визволення” Риги

Міністерство закордонних справ Латвії назвала ворожими діями заплановані феєрверки у Москві з нагоди 75-ліття "звільнення" Риги військами СРСР під час радянсько-німецької війни.

Прихід Червоної Армії означав відновлення радянської окупації, про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на МЗС Латвії.

Феєрверки заплановані в Москві 13 жовтня.

Вітаючи знищення нацизму, ми нагадуємо світові, що для Латвії, Литви та Естонії відновлення свободи та незалежності відбулося майже через 50 років,
– наголошують у МЗС країни. 

Що ще треба знати про ситуацію у Латвії?

  • У Латвії штрафуватимуть за носіння нацистської і радянської форми та символіки. За порушення закону будуть виносити попередження або стягувати штраф у розмірі до 70 штрафних одиниць (одна дорівнює 5 євро). Для юридичних осіб – штраф до 580 штрафних одиниць.
  • Латвійський парламент разом з урядом готують пропозиції щодо повного переходу на навчання латиською мовою на всіх рівнях освіти. Російська є мовою домашнього спілкування для більш ніж третини жителів Латвії.

Для порівняння: у сусідній Естонії її називають рідною приблизно 30% жителів, а у Литві лише близько 7% говорять російською у сім'ї.

Comments are closed.