Голос Америки: Зеленський заявив, що в Росії є сили, які хочуть звільнення українських моряків
July 2, 2019
На каналі ZIK Медведчука заборонили показувати протест проти Клюєва
July 2, 2019

Про корупцію, радянську систему і повернення Портнова: відверте інтерв’ю з випускниками КНУ

Студенти КНУ імені Тараса Шевченка протестували через скандального соратника Януковича Андрія Портнова. Ректор Леонід Губерський поза конкурсом повернув чиновника на роботу до вишу. Про це в ефірі 24 каналу в програмі "Он воно як" з Денисом Бігусом та Алісою Юрченко розповіли співорганізатори акції "Ні Портнову в КНУ" Мирон Гордійчук та Олег Слабоспицький, які добилися звільнення Портнова.

Чому студенти протестували проти Портнова

Співорганізатори акції "Ні Портнову в КНУ" – Мирон Гордійчук та Олег Слабоспицький в програмі "Он воно як" пояснили, чому студенти протестували проти повернення Портнова.

Олег Слабоспицький заявив, що найперше – Портнов був заступником Адміністрації президента Віктора Януковича. Друге пояснення – це публічна позиція Андрія Портнова, якої він дотримується і досі, щодо негативного ставлення до часів Майдану.

Людина одразу виїхала за межі України після перемоги Революції гідності. Я думаю, що він прекрасно розумів, що є ймовірність його арешту. Також були відкриті кримінальні справи. Зокрема, одна з яких була пов’язана з Київським національним університетом, бо він незаконно очолив кафедру конституційного права згідно з версією слідства,
– повідомив Олег Слабоспицький.

"Виникає питання: "Чому коли він повернувся, то наш міністр МВС та генпрокурор раптом сказали, що до Портнова питань немає", – додав Слабоспицький.

Андрій Портнов
Андрій Портнов

Співорганізатори акції Слабоспицький повідомив, що якщо продовжувати "досягнення" Андрія Портнова, то він ще доклав руку до знищення судової системи. Зараз всі кажуть, що суди в Україні найгірші. Проте за часи Віктора Федоровича Андрій Портнов був куратором судової системи для того, щоб всі судді були в ручному режимі і виконували рішення, які були вигідні Банковій.

Віктор Янукович
Віктор Янукович

Слабоспицький додав, що можна також згадати про диктаторські закони 16 січня. Кожен з них порушував права людини, які на Революції гідності відстоювали.

Що відбулося 16 січня 2014 року?Влада спробувала офіційно встановити диктатуру в Україні. Верховна Рада не конституційним способом прийняла закони, які значно обмежували права людей. Майже одразу протести у Києві перетворились на повстання.

Тиск громадськості та світу змусив парламент скасувати чинність 9 з 12 законів. Це сталося 28 січня. Проте, самі норми документів продовжували діяти. Остаточно закони було скасовано лише 21 лютого вже за головування у Верховній Раді Олександра Турчинова.

"В нас немає розуміння того, як встановлювався режим Януковича. Ми це дуже швидко забуваємо. Коли я вчився в університеті, це був 2012-2013 роки. Тоді озвучували, що в Україні, де-факто, стався Конституційний переворот, бо ми президента обрали за повноваженнями зразка 2010 року. А в парламентсько-президентській республіці через рішення Конституційного суду він отримав зовсім інші повноваження", – додав співорганізатор акції "Ні Портнову в КНУ" Мирон Гордійчук.

Гордійчук стверджував, що причетним до цього конституційного перевороту, який потім призвів до узурпації влади, кровопролиття й теперішньої війни – був Андрій Портнов. Усе це вже дає можливість не терпіти його в стінах червоного корпусу.

Про боротьбу з корупцією в університеті Шевченка

Також вони розповіли, що найбільш резонансною організацією, яка боролася з корупцією в університеті, була "ШеваПіл". Як сказав співорганізатор акції "Ні Портнову в КНУ" Мирон Гордійчук, наразі питання боротьби з корупцією в університеті закрито.

Інколи на акції протесту виходять двоє-трьоє людей, які у підсумку, частіше за все, не закінчують навчання. Це ж сталося і з учасниками "Шевапіл". Але знову ж таки, можна скати, що ті студенти просто не склали сесію,
– наголосив Мирон.

Що відомо про організацію "ШеваПіл"?"Шевапіл" – це студентська організація, що займалася розслідуваннями корупції в університеті імені Шевченка. Вона складалася з ініціативних студентів, що окрім розслідування корупції, висували студентські ініціативи, які покращили б життя в університеті. Після ґрунтовних доказів хабарів учасників акції виключили з ВНЗ.


Університет імені Шевченка

Як пояснив співорганізатор акції "Ні Портнову в КНУ" Олег Слабоспицький, радянська модель в університеті й досі живе, у більшості випадків є так звані вічні ректори та декани. Вони обіймають свої посади не один десяток рік.

Навіть якщо трапиться викладач, який каже, що піде проти системи, то у більшості випадків ця ж система його і з'їдає. Адже більшість викладачів працюють в університеті не один і не два роки, і загалом не готові до ґрунтовних змін в структурі ВНЗ,
– додав Слабоспицький.


+Відео

Comments are closed.