У США заарештували ще одного ділового партнера Фрумана і Парнаса, пов’язаних з незаконним фінансуванням американських політиків
October 17, 2019
Американский боксер не выжил после боя
October 17, 2019

У США арештували ще одного фігуранта української справи, пов’язаної з Луценком

ФБР заарештувало у США четвертого партнера особистого адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані – Девіда Коррея. Він фігурує у звинуваченнях, висунутих проти бізнесменів Ігоря Фрумана і Лева Парнаса. Їх справа пов'язана з Україною та, найімовірніше, ексгенпрокурором Юрієм Луценком.

Коррей сам прилетів до Нью-Йорка, щоб здатися американській владі, пише видання NBC. В аеропорту імені Кеннеді його заарештували співробітники Федерального бюро розслідувань.

В якій справі фігурує Коррей?

Девід Коррей фігурує у справі щодо фінансування передвиборних кампаній у США. Йдеться про справу щодо американських бізнесменів Лева Парнаса і Андрія Кукушкіна, які є уродженцями України, та Ігоря Фрумана – уродженця Білорусі.

Усіх їх також арештували у США минулого тижня за змову для "перерахування коштів з іноземних джерел кандидатам на державні посади федерального рівня та рівня штату для того, щоб обвинувачені могли отримати потенційний вплив на кандидатів".

Проте, вже 11 жовтня стало відомо, що Фрумана та Парнаса поки відпустили під заставу в один мільйон доларів. До наступного засідання вони ходитимуть у браслетах з GPS навігацією, що дозволить запобігти їхній ймовірній втечі з США.

До чого тут Луценко?

Американський прокурор стверджує, що Парнас і Фруман діяли не лише у власних інтересах, а ще й в інтересах українського чиновника, "члена українського уряду, який домагався звільнення посла США в Україні". Ім'я цього чиновника прокурор не назвав.

Тим не менш, видання повідомляє, що йдеться про колишнього генерального прокурора України Юрія Луценка.

Як бізнесмени пов'язані з адвокатом Трампа і до чого тут Україна?

Американські слідчі переконані, що усі фігуранти справи пов'язані з особистим адвокатом президента США Дональда Трампа – Руді Джуліані. 

Вони нібито причетні до спроб оточення Трампа знайти в Україні компромат на Джо Байдена – кандидата від Демократичної партії на виборах 2020 року. Зокрема, саме Фруман та Парнас були інформаторами Білого дому у справі газової компанії "Burisma" і звели Джуліані з колишнім генпрокурором Луценком.

Як до справи причетний Зеленський?

Окрім того, Фруман і Парнас також намагалися організувати зустріч Джуліані з президентом Володимиром Зеленським навесні 2019 року. Для цього вони відвідали олігарха Ігоря Коломойського, а також майбутнього помічника президента Сергія Шефіра. Коломойський назвав Фрумана і Парнаса "аферистами". Після цього Джуліані звинуватив Коломойського у наклепі щодо Фрумана і Парнаса і заявив, що порадив своїм клієнтам cудитись.

Сам Зеленський заявив, що ніколи не зустрічався з цими бізнесменами, але чув про них.

Comments are closed.