Туреччина може купити російські винищувачі, якщо не отримає F-35 – ЗМІ
July 1, 2019
У США виставили на аукціон толстовку принцеси Діани
July 1, 2019

Ар’єв: Швеція підтримала демарш проти повернення Росії до ПАРЄ

Делегація Швеції в Парламентській асамблеї Ради Європи приєдналася до заяви України, Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії та Грузії, які влаштували демарш після повернення РФ до ПАРЄ.

В ефірі "Радіо НВ" голова української делегації в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв також заявив, що Польща підтримала ініціативу створити нову резолюцію проти повернення Росії до Ради Європи.

До нашої спільної заяви, це інформація від наших балтійських колег... До фінальної заяви, яка була від семи країн після повернення Росії, приєдналися депутати від Швеції,
– зазначив Ар'єв.

25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка передбачає зміну санкційного режиму та повернення Росії до роботи в організації без обмежень права голосу. За таке рішення проголосували 118 депутатів, проти – 62, утримались – 10.

26 червня ПАРЄ це рішення підтвердила, при цьому в резолюції не згадується будь-яких санкцій. Після визнання Асамблеєю повернення Росії до ПАРЄ, делегації України, Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії та Грузії заявили про демарш. Представники цих 7 країн також звернулися до своїх парламентів і урядів з закликом ухвалити рішення щодо майбутньої участі в організації.

Як Росію повернули у ПАРЄ?У 2014 році через події на Сході України та анексію Криму країну-агресора позбавили права голосу. У відповідь Росія припинила свою участь в організації та не платить відповідні внески. Через несплату її неодноразово погрожували виключити із Ради Європи, а Росія, зі свого боку, поривалась піти сама.

Однак 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка передбачає зміну санкційного режиму та повернення Росії до роботи в організації без обмежень права голосу. За таке рішення проголосували 118 депутатів, проти – 62, утримались – 10.

Українська делегація одразу покинула залу засідань та звернулась до Верховної Ради з закликом терміново розглянути питання зупинення участі держави в роботі асамблеї. А президент Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ.

країни що голосували за повернення РФ до ПАРЄ
Хто повернув Росію до ПАРЄ / Інфографіка 24 каналу
 

 

Comments are closed.