Гороскоп на 17 жовтня для всіх знаків зодіаку
October 17, 2019
Ватикан випустив електронні чотки для молитов
October 17, 2019

“Слуга народу” планує провести спеціальне засідання фракції щодо переговорів у Мінську

Глава фракції партії Слуга народу Давид Арахамія оголосив про те, що ініціював спеціальне засідання з питань переговорів у Мінську і подій на сході України.

Нардеп зазначив, що 16 жовтня депутати фракції питання переговорів в Мінську не обговорювали, повідомляє "РБК-Україна".

Ми вирішили ініціювати окреме засідання фракції і присвятити цьому питанню всю фракцію. Його не можна обговорювати, це питання, фрагментарно. Там дуже велика кількість нюансів,
– заявив Арахамія.

Він додав, що на спеціальне фракційне засідання планують запросити міністра закордонних справ Вадима Пристайка та кількох представників в мінській переговорній групі.

Тристороння контактна група на зустрічі у Мінську 15 жовтня не змогла узгодити новий графік розведення сил на визначених ділянках. Однак від цього плану наразі ніхто не відмовляється.

Обов’язкові умови України

На засіданні ТКГ 15 жовтня українська сторона наголосила, що виконання політичного блоку питань мінських угод можливо тільки за умови виконання наступних пунктів.

 • розпуск квазіугруповань "Л/ДНР";
 • повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України;
 • виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки;
 • розведення сил і засобів уздовж всієї лінії зіткнення;
 • забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів;
 • встановлення контролю над непідконтрольним Україні ділянкою українсько-російського кордону і виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством, і мінськими угодами.

Спецпредставник ОБСЄ на переговорах Мартін Сайдік також додав, що "не може позитивно оцінити дотримання режиму припинення вогню". Він наголосив, що кількість порушень різко зросла.

Розведення військ: що треба знати

 • Заступник голови Офісу Президента Юрій Костюк заявив, що розведення Україна наразі відклала. Причина – порушення з боку бойовиків.
 • Про зрив домовленостей говорив також глава МЗС України Вадим Пристайко. Процес може відновитися, якщо бойовики 7 днів дотримуватимуться режиму припинення вогню.
 • Міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що внаслідок розведення українські військові мали б відійти на відстань, яка дозволила б одразу повернутися назад у разі порушення домовленостей з боку проросійських бойовиків.
 • Спостерігачі переконують, що проросійські бойовики нібито сигналізували про те, що готові до розведення, запускаючи сигнальні ракети.
 • Однак бойовики продовжують обстріли українських позицій, у тому числі – визначених ділянок.


Як може виглядати ситуація на Донбасі після розведення / 24 канал

Comments are closed.