Вперше за 5 років тиша на Донбасі: як місцеві жителі відновлюють свої будинку після обстрілів
July 24, 2019
Громкие скандалы и курьезы нового премьера Британии: что скрывает Борис Джонсон
July 24, 2019

Що Україна запропонує на переговорах з МВФ

На майбутніх переговорах з Міжнародним валютним фондом Україна запропонує пом'якшити вимоги до держави щодо тарифів на газ.

"Переговори будуть у вересні, і позиція така, щоб була м'якша позиція (МВФ), пов'язана з цінами на газ і введенням лібералізованого ринку газу", – заявив представник президента в Кабміні Андрій Герус, коментуючи ініціативу Офісу Президента не прив'язувати транш МВФ до ціни на газ.

Герус наголосив, що введення вільного ринку необхідне, але робити це потрібно поетапно, повідомляє biz.liga.net.

Тому немає якоїсь зовсім іншої позиції, яка може не сприйматися МВФ, це будуть звичайні переговори, і будуть питання, як краще лібералізувати ринок газу, як краще будувати вільний, конкурентний ринок, щоб від цього вигравали споживачі,
– додав представник президента в уряді.

21 липня Герус заявив, що переговори щодо нової програми співпраці України з МВФ заплановані на вересень. А ціну на газ для населення він назвав уже політичним питанням, а не економічним.

Для чого Україні новий кредит від МВФ? Після парламентських виборів Україна зможе укласти з МВФ програму на суму від 6 до 8 мільярдів доларів, якщо проводитиме обіцяні реформи. Гроші МВФ допоможуть Україні здійснити необхідні виплати за зовнішнім боргом у 2020 і 2021 роках. На ці роки припадає 40% виплат із зовнішнього боргу держави: 2020 рік – 16,8 мільярда доларів, 2021 рік – 18,5 мільярда доларів.

Comments are closed.