Податкові ініціативи влади призведуть до невдоволення людей і зниження рейтингів Зеленського
October 18, 2019
Рада повинна розглянути більше 2 тисяч правок, щоб ухвалити держбюджет
October 18, 2019

Що краще: шморгати носом чи сякатись

Звучить неприємно, але ковтати слиз – це нормально. Потрапляючи в шлунок разом з соплями, мікроби швидко гинуть в соляній кислоті, яка входить до складу шлункового соку.

У ЛОР-лікарів є улюблена лякалка про те, що, втягуючи в себе соплі, можна загнати їх в носові пазухи та спровокувати гайморит. Але схоже, що це міф: рекомендації не шморгати носом немає навіть в порадах для дітей з нежиттю.

З іншого боку, якщо людина часто шморгає носом, по задній стінці горла постійно стікає слиз. Це може подразнювати нерви в задній частині горла і провокувати кашель. З цієї причини видаляти соплі з носа може бути кориснішим, ніж ковтати.

Шморгання носом може викликати кашель
Шморгання носом може викликати кашель

Однак сказати, що сякатися однозначно корисніше, ніж шморгати носом, не можна. Коли люди сякаються, тиск в носі збільшується до 66 мм ртутного стовпчика – це в 10 разів вище, ніж при природному чханні та кашлі.

Експериментально доведено, що приблизно 1 мл сопель при цьому потрапляє в носові пазухи – це може спровокувати інфекцію і привести до синуситу. А якщо сякатися особливо інтенсивно, можна пошкодити барабанні перетинки та кровоносні судини в носі.

Як правильно сякатися: відео

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Comments are closed.