Чому українці потрапляють у туристичні шахрайства та як отримати компенсацію за затримку рейсу
June 28, 2019
Аргентина – Венесуела: прогноз букмекерів на матч Кубка Америки
June 28, 2019

Що відбувається на Землі: унікальний сайт показує зміни клімату

Ед Хокінс – кліматолог, вчений з Університету Редінга, що у Великий Британії, створив сайт, який показує кліматичні зміни у різних регіонах та країнах світу.

Мета цього проекту привернути увагу світової спільноти до такої глобальної екологічної проблеми як зміна клімату.

Для порівняння взято період часу з 1901 по 2018 рік. Візуалізація змін зроблена за допомогою графіків, що ілюструють зростання середніх температур за останнє століття.

В основу покладено дані організації Berkeley Earth, яка досліджує зміни клімату.

Візуалізація змін клімату в світіі з 1850 по 2018 рік
Візуалізація змін клімату в світіі з 1850 по 2018 рік

Що показують графіки?

Кожна смуга зображує середньорічну температуру на планеті, в регіоні або країні. Практично в кожній країні або регіоні в останні роки смуги перетворюються блакитного на переважно червоний, що поначає стрімке підвищення температур.

Чому на графіку немає цифр? Ці графіки спеціально розроблені, щоб бути максимально простими для розуміння та використання. Існують багато інших джерел інформації, які надають більш конкретні відомості про те, як змінилися температури, а ці графіки дозволяють спілкуватися з мінімальними науковими знаннями, необхідними для розуміння їхнього значення.

На сайті також є зображення температурних змін України, де червоні смужки не можуть не викликати занепокоєння.

Візуалізація змін клімату в України з 1901 по 2018 рік
Візуалізація змін клімату в України з 1901 по 2018 рік

Що можна зробити з цією графікою?

Абсолютно все – вони вільні у використанні! Візуалізацію можна легко завантажити. Автор сайту закликає робити це та ділитись зображеннями у соцмережах з хештегом #ShowYourStripes.

Вже багато людей залучилися до поширення цієї інформації.

Метеоролог Тевін Вутен, вдягнув краватку, що зображує так звані "warming stripes", смужки, що ілюструють зміну температур.

Англійський пост-хардкор гурт Enter Shikari також залучився до цієї акції, розмістивши ілюстрацію на задньому фоні сцени на своїх концертах.

Люди, поширюючи інформацію, здійснюють задум Еда Хокінса: підвищують обізнаність людства щодо кліматичних змін нашої планети.

Тут можна побачити одночасно зміну температур кожної країни на мапі світу.

Підтримайте цю акцію: поширюйте інформацію з позначкою #ShowYourStripes щодо цієї екологічної проблеми. Тільки змінивши свій світогляд та спосіб існування ми можемо виправити всю шкоду, яка завдана нашій планеті.

Comments are closed.