У жодному кримінальному провадженні Гладковському підозру не оголошено. Суспільство відволікають від “формули Штайнмаєра”, – адвокат Волинець
October 18, 2019
В Україні розпочинається продаж нового Toyota C-HR
October 18, 2019

Щоденне використання синього світла скорочує життя

Тривале потрапляння синього світла, яке надходить з екранів вашого телефону, комп'ютера, телевізора чи навіть ламп може вплинути на ваше довголіття, навіть якщо воно не потрапляє в очі.

Велика кількість синього світла порушує циркадний ритм, внаслідок чого порушується безліч функцій організму. Це призводить до нижчої якості життя та пришвидшення старіння, повідомляє ScienceDaily.

Мухи, які перебували 12 годин на світлі та стільки ж часу у темряві, мали коротший термін життя у порівнянні з тими, які утримувались у повній темряві або у світлі без синього спектра. У мух, що перебували на синьому світлі, виявили пошкодження клітин сітківки, нейронів головного мозку та порушення концентрації, внаслідок чого їх здатність лазити по стінах зменшилась.

Деякі з мух в експерименті були з мутацією, через що їх очі не розвивалась після народження. Проте навіть незрячі мухи отримували пошкодження мозку та порушення концентрації. Цікаво, комахи, яким дали вибір, уникали синього світла.

Річ у тім, що природне освітлення має вирішальне значення для циркадного ритму. Щодня за 24-години в живому організмі відбувається цикл важливих процесів – активність мозкових хвиль, вироблення гормонів та регенерація клітин, які є важливими факторами харчування та сну.

Вчені розповідають, що підвищений вплив штучного світла є фактором ризику здорового сну та циркадних порушень. При численному використанні світлодіодів та дисплеїв люди піддаються збільшенню кількості світла в синьому спектрі.

Це можна виправити

Є кілька речей, які люди можуть зробити, аби допомогти собі. Окуляри з бурштиновими лінзами відфільтрують синє світло та захистять ваші сітківки. А екрани телефонів, ноутбуків та інших пристроїв можна налаштувати.

Дослідники вважають, що в майбутньому можуть бути телефони, які автоматично регулюють свій дисплей залежно від тривалості використання телефону.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Comments are closed.