Затримано двох жителів Києва, які через інтернет “мінували” Харків, – Нацполіція. ФОТО
July 1, 2019
Ми не відійшли з позицій, а в певному сенсі їх покращили – заступник командувача штабу ООС Бондар
July 1, 2019

У яких жінок підвищений ризик розвитку раку грудей

Данські вчені з Копенгагенського університету з'ясували, що у жінок, які народили дітей за допомогою екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), частіше розвивається рак молочної залози.

Під час дослідження експерти провели аналіз 625 тисяч жінок, пише Daily Mail.

Спостереження за ними велися протягом 21 років.

Частина випробовуваних застосовували методи допоміжних репродуктивних технологій, в тому числі ЕКО. Було встановлено, що в цій групі ймовірність розвитку раку грудей підвищилася на 10%.

Крім того з'ясувалося, що у жінок, які народили дитину за допомогою ЕКЗ у віці 40 років і старше, ризик розвитку новоутворень зростає на 65% в порівнянні з жінками аналогічного віку, які завагітніли природним шляхом.

 
ЕКЗ – що це?

Це метод лікування безпліддя, при якому окремі або всі етапи зачаття і раннього розвитку ембріонів здійснюються поза організмом жінки

На думку фахівців, причина цього може критися в уразливості організму до дії гормонального лікування в більш дорослому віці. Річ у тому, що при ЕКЗ зазвичай застосовуються препарати для стимуляції овуляції. У підсумку в організмі підвищується рівень естрогену, який стимулює зростання більшості видів ракових пухлин молочної залози.

У жінок, які народжували дитину з допомогою ЕКЗ, підвищений ризик раку
У жінок, які народжували дитину з допомогою ЕКЗ, підвищений ризик раку

У зв'язку з цим експерти наголосили на необхідності попередження пацієнтів про потенційну небезпеку.

Висновок: у будь-якому віці народження дітей з допомогою ЕКЗ пов'язують з підвищенням ризику раку молочної залози на 10%.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Comments are closed.