Куди піти в Трускавці: мальовничі місця, які здивують кожного
July 15, 2019
Випуск новин за 20:00: Інтернет-додаток для виборців. Новий склад РНБО
July 15, 2019

У Львові проводять тендер на спорткомплекс за 620 млн грн, не маючи повного техзавдання

Комунальне підприємство «Палац ігрових видів спорту» оголосило міжнародний тендер на будівництво Палацу спорту на Сихові у Львові без повного технічного завдання, де повинен бути прописаний перелік усіх потрібних робіт. Про це 15 липня повідомило антикорупційне видання «Наші гроші. Львів», посилаючись на документацію на сайті Prozorro.

Йдеться про спорткомплекс із лижними спусками на даху, тендер на який оголосили 18 червня. Очікувана вартість закупівлі становить 620 млн грн. Проте в технічному завданні не зазначено видів та обсягів робіт до певних розділів. Про це замовника повідомив один з потенційних учасників тендеру. Зокрема в технічному завданні немає повної інформації про роботи з кондиціонування, опалення, водопостачання, електрифікації, освітлення, монтаж ліфтів тощо, відтак не можливо розрахувати цінову пропозицію, щоб податися на торги.

Замовник настомість відповів, що ці роботи – на етапі проектування. Всі потрібні доповнення до технічного завдання внесуть «на етапі закінчення проектування як зміни до тендерної документації».

«Наразі ми продовжили термін подачі документів до кінця липня, щоб учасники могли сформувати свої пропозиції. Доповнюємо технічне завдання в процесі проведення тендеру, щоб не втрачати часу», − розповів редакції «Наші гроші. Львів» директор КП «Палац ігрових видів спорту» Роман Познанський.

Як пояснив ZAXID.NET експерт-аналітик Центру громадського моніторингу та досліджень Олег Блінов, через подібні неточності тендер взагалі може не відбутися.

«Тут немає прямого порушення законодавства, бо замовник має право написати хоч одне слово, якщо йому так хочеться. Але це серйозна неточність для самих учасників тендеру, адже вони просто не можуть порахувати, які саме роботи включати у вартість. Тобто виходить, що замовник сам не знає, що йому потрібно.Тому, як на мене, цей тендер або триматиме до того часу, поки замовник не розробить детального технічного завдання, або взагалі може не відбутися», − сказав Олег Блінов.

Нагадаємо, у цьому спорткомплексі мають бути облаштовані чотири окремі криті зали для регбі, гандболу, баскетболу та волейболу. У центральному багатофункціональному залі спорткомплексу, окрім змагань зі спорту, можна було б проводити концерти. Окрім цього, на даху споруди мали облаштувати лижні спуски. Також спочатку у проект був включений критий басейн розміром 25х30 метрів для водного поло.

Перший тендер на цей проект оголосили у листопаді минулого року. Тоді очікувана вартість будівництва становила понад 960 млн грн. Проте згодом його визнали надто дорогим і тендер вирішили скасувати, щоб доопрацювати та здешевити проект. Згодом з проекту вилучили басейн та оголосили новий тендер на 620 млн грн.

Comments are closed.