У Франції припинили рахувати учасників акції “жовтих жилетів”
July 6, 2019
До берегів Італії прийшло нове судно з мігрантами
July 6, 2019

У відповідь на вихід РФ з ракетної угоди НАТО планує модернізувати системи ПРО, – NYT

Як відповідь на розгортання нової російської ракети середньої дальності та вихід Росії з Договору про обмеження ракет середньої і малої дальності НАТО розгляне можливість модернізації своїх систем протиракетної оборони.

Видання The New York Times з посиланням на слова кількох європейських представників повідомляє, що військові чиновники НАТО розглядають необхідність модернізації оборони Альянсу, аби бути здатними збивати нові розгорнуті російські ядерні ракети середнього радіусу дії.

Сьогодні протиракетна оборона НАТО зорієнтована на відбиття можливої ракетної атаки з боку Ірану. Видання зазначає, що кардинальна переорієнтація натівських ПРО на Росію викличе різку негативну реакцію Москви, яка вже неодноразово заявляла, що вважає загрозою системи ПРО в Румунії й Польщі.

Це непоправно зіпсує відносини з Москвою і обернеться реальної ескалацією напруженості,
– зтакож наголосив колишній співробітник Пентагону Джеймс Таунсенд.

Сполучені Штати, заручившись підтримкою НАТО, оголосили в лютому, що виходять з Договору про ракети середньої і малої дальності через його порушення російською стороною. Засідання Ради НАТО – Росія, що проходить зараз у Брюсселі дає Москві останній шанс врятувати договір, знявши з озброєння крилату ракету 9М729 "Новатор".

Якщо 29 членів альянсу не зможуть домовитися про перепрофілювання ПРО, яка протистоїть міжконтинентальним балістичним системам, то у них залишиться компромісний варіант у вигляді створення вузькоцільових комплексів із перехоплення російських крилатих ракет. Ці комплекси, імовірно, будуть оснащені сучасними засобами ураження, що використовують мікрохвильову і лазерну енергію.

Що передбачав "ракетний" договір?Учасники договору – СРСР та США – взяли на себе зобов'язання не виробляти, не випробовувати та не розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 кілометрів) і малої (500-1000 кілометрів) дальності.

Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування з радіусом дії 500-5500 кілометрів.

Домовленість також передбачала процедуру інспекцій для стеження за ліквідацією ракет протилежною стороною.

Договір називають першою в історії домовленістю про реальне скорочення наявних озброєнь.

Чому Росія вийшла з Договору?

Ще восени 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що Росія порушує умови ДРСМД, і в цій ситуації його збереження не вигідне Сполученим Штатам. У грудні держсекретар США Майк Помпео висунув ультиматум Росії, зажадавши протягом 60 днів знищити або модифікувати ракету 9М729, що, як стверджують у Вашингтоні, за своїми показниками порушує ДРСМД.

2 лютого Сполучені Штати припинили свої зобов'язання за Договором і почали процес виходу з нього. 18 червня у Росії ухвалили президентський закон про припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.


Які країни світу володіють ядерним озброєнням / інфографіка 24 каналу

Comments are closed.