У Дніпрі розстріляли Mercedes, загинув Армен Багдасарян: усе, що відомо – фото, відео
October 18, 2019
Кейт Міддлтон засвітилась у символічному вбранні в Пакистані: фото
October 18, 2019

Україна ухвалила всі закони для амністії на Донбасі: деталі від МЗС

Заступник міністра закордонних справ Василь Боднар заявив, що Україна ухвалила всі законодавчі акти, необхідні для здійснення амністії у межах виконання мінських домовленостей. Він уточний, що під амністію не підпадають особи, що є причетними до збиття малайзійського "Боїнга" та інших воєнних злочинів.

Як повідомив Боднар під час Години запитань до уряду у Раді, амністія запрацює після проведення місцевих виборів у Донецькій і Луганській областях, тобто коли на окупованих територіях буде обрано легітимну українську владу та відновлено суверенітет України.

Є два терміни, про які ми сьогодні говоримо. Це недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій в Донецькій і Луганській областях в 2014 році. Саме в 14-му році, і це прописано в мінських домовленостях. Другий термін – це амністія щодо осіб, судом визнаних винними у певних злочинах,
– зазначив заступник міністра закордонних справ.

За його словами, рішення, до кого застосовувати чи не застосовувати амністію ухвалює суд. Щоправда, під амністію точно не підпадають:

  • особи які, відповідно до міжнародного законодавства, скоїли злочини щодо геноциду,
  • особи, що скоїли воєнні злочини;
  • особи, які є причетними до збиття малайзійського "Боїнга".

"Зараз це питання – для дискусії. Ми повинні його винести на обговорення, тому що воно є суспільно значимим і надзвичайно дражливим для суспільства. Я мав можливість у цьому переконатися під час поїздок регіонами України", – зауважив представник МЗС.

Чиновник нагадав, що раніше Верховна Рада підтримала внесений президентом проєкт закону про недопущення переслідування та покарання осіб. Але він так і залишився у статусі законопроекту, тому що його не було підписано та передано на підпис президенту.

У статті 5 зазначеного законопроєкту міститься вичерпний перелік статей Кримінального кодексу України, злочини за якими не підпадають під дію закону про недопущення переслідування,
– додав Боднар.

Що про амністію бойовиків казала українська влада

Очільник МЗС Вадим Пристайко заявляв, що Україна не підтримує повну амністію для проросійських бойовиків, що діють на окупованому Донбасі.

"Хочу нагадати, що у 2015 році був проголосований закон про амністію, який не передбачав жодних повних амністій. Так само повних амністій не передбачає жодна робота чинної дипломатії", – підкреслив він.

Щодо президента Володимира Зеленського, то він взагалі не підтримує амністію бойовиків і "міліції" в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Очільник парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зазначав, якщо й буде оголошено амністію проросійських бойовиків, то тільки не внаслідок здачі національних інтересів

"Я не хочу, щоб ми зараз гралися в "Нострадамуса". Ви ж бачите, якою є ситуація – вона динамічно змінюється. Я точно можу сказати – у нас рамка дуже проста: не здавати інтереси України. А там, як воно буде надалі – зараз я щось говоритиму вам, а потім воно змінюватиметься, тому що ми повинні реагувати на, зокрема, міжнародну ситуацію", – казав нардеп.

Чинний спікер Верховної Ради Дмитро Разумков до виборів наголошував, що для людей, які є замішаними у військових діях на Донбасі, амністія є неприпустимою.

"Якщо ж ми говоримо про амністію для бойовиків, людей, які замішані у військових злочинах, я думаю, що іншого варіанту бути не може, ніякі амністії тут не поширюються ні в Україні, ні за кордоном", – констатував він.

Чому взагалі виникло питання щодо амністії бойовиків

На цьому наполягають у Росії. Зокрема, речник російського президента Дмитро Пєсков неодноразово заявляв, що Україна нібито у межах мінських угод повинна надати Донецькій і Луганській областям особливий статус, а бойовикам на Донбасі – амністію. Про це мовиться і в українському законі про так званий особливий статус Донбасу.

Що таке амністія? Це повне або часткове (заміна м'якшим) звільнення від кримінальної відповідальності та покарання. Застосовують її до певної категорії осіб, винних у вчиненні злочинів. Здійснювати амністію можна лище за рішенням очільника держави або вищого представницького органу влади, тобто Верховної Ради. 

Comments are closed.