Бойовики обстрілювали сили АТО на всіх напрямках, – штаб – РБК-Україна
May 15, 2015
У Кримському спалахнув ближній бій – Москаль – Львівська Газета
May 15, 2015

Україна відкрила Польщі загадки про її Армію Крайову – Еxpress.ua

Між архівами Служби безпеки України та Польського Інституту національної пам’яті відбувся наймасовіший за 20-річну співпрацю обмін документами — близько 15 тисяч сторінок.

Зокрема, українська сторона передала 6527 електронних копій документів про розстріли польських військовополонених у 1940 році в Старобільську, матеріали про провідних діячів ОУН та командирів УПА, а також документи про діяльність радянської диверсійної групи «Арсенал» проти Армії Крайової.

Водночас польська сторона передала нам копію кримінальної справи керівника німецької окупаційної адміністрації в Україні райхскомісара Еріха Коха.

Обмін документами відбувся в рамках роботи українців та поляків з підготовки серії науково-документальних видань «Польща та Україна у 30-х – 40-х роках XX століття. Невідомі документи з архівів спеціальних служб». Нагадаємо на сьогодні в цій серії опубліковано 8 томів документів українською та польською мовами, а також дві книги англійською. Цього року з друку вийде дев’ятий. Як розповів директор Архіву СБУ Ігор Кулик, нове видання буде присвячене боротьбі органів безпеки Польської Народної Республіки проти структур українського підпілля у 1944-1947 рр, повідомляє Центр дослідження визвольного руху.

Нагадаємо, що минулого року відновлено вільний доступ до розсекречених у 2008—2010 роках документів колишньої радянської спецслужби — ЧК-НКВД-КҐБ, які зберігаються в Архіві СБУ. Сталий доступ до цих матеріалів повинен бути гарантований кожному на виконання Законів України та Рекомендації № R (2000) 13 Комітету міністрів Ради Європи країнам-членам стосовно європейської політики доступу до архівів, яка як невід’ємну ознаку демократії передбачає обов’язкову можливість дізнатися об’єктивно про елементи своєї історії.

Для цього в Україні започатковується процес виведення історичних архівів з під-відання сучасних спецслужб. Ініціатори переконані, що такий крок не лише допоможе глибше дізнатися про минуле країни, але й буде однією з гарантій неповернення тоталітарних практик у роботі правоохоронних органів та спеціальних служб незалежної України.

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter

Найпопулярніші розповіді – Новини Google

Leave a Reply