Врешті створюється перший добровольчий батальйон з танками … – Еxpress.ua
September 9, 2014
Зібрали 300 тисяч на заставу комбату – Gazeta.ua
September 9, 2014

Третина території Донбасу отримає “спецстатус” в Україні … – iPress

Третина території Донбасу отримає спецстатус в Україні - ЛуценкоЮрій Луценко. Фото: Андрій Поліковський / iPress.ua

Про це ефірі “Свободи слова” на каналі ICTV заявив лідер партії “Блок Петра Порошенка”, радник президента Юрій Луценко. 

“Протокол чітко визначив: мова не йде про особливий статус двох областей. Там чітко написано: тільки ті райони, які не підконтрольні української влади в двох областях”, – він.

При цьому він повідомив: “Зараз йде демаркація позицій, які займають українські війська і які на сьогоднішній день українські війська не можуть зайняти”.

За словами Луценка, особливий статус отримають деякі райони Донецької і Луганської областей, які в цілому займають близько третини території українського Донбасу. Таким чином буде створена “спеціальна зона” у складі цілісної України, зазначив радника президента.

На думку Луценка, ця зона може бути ізольована і обнесена інженерними спорудами. 

“Мінський протокол означає, що Україна є цілісною. Навіть тимчасово не підконтрольні нам райони “лугандона” (так званих “ЛНР” і “ДНР” – ред.) все одно є частиною України. Кордон стає нашим, і ми повинні ізолювати цю спеціальну зону, взяти її під контроль, в тому числі інженерними спорудами, і запропонувати їм змагатися не тільки зброєю – рівнем життя”, – заявив він.

Нагадаємо, 5 вересня Україна уклала угоду про двостороннє припинення вогню з представниками самопроголошених республік на сході країни. Був підписаний протокол із 12 пунктів.

1 вересня у Мінську представники терористичних організацій “ДНР” та “ЛНР” заявили про готовність зберегти єдиний політичний простір України, але вимагають надати їм особливий статус. Вони хочуть самостійно призначати прокурорів та суддів. Пізніше Олександр Захарченко виступив із заявою, у якій спростував заяву своїх спільників та додав, що може погодитися тільки на “відкладений статус”, не уточнюючи, що саме має на увазі.


Найпопулярніші розповіді – Новини Google

Leave a Reply