Парламентські вибори: скільки українців змінили місце голосування
July 15, 2019
Чим відзначилися кандидати в нардепи від “Опозиційної платформи”: розслідування
July 15, 2019

Став чинним закон про державну мову: з 16 липня політична агітація повинна бути україномовною

У вівторок, 16 липня, набув чинності Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". З огляду на позачергові парламентські вибори, що відбудуться 21 липня, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення нагадує: чинними стали й ті положення закону, які стосуються політичної агітації. Відтепер вона повинна бути україномовною.

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення на своєму офіційному сайті звернула увагу ну статтю 18 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

У цій статті зазначено:

"Матеріали передвиборної агітації в усіх її форматах (телебачення, радіо, зовнішня реклама, листівки і газети, інтернет-реклама), повинні бути українською мовою".

Звісно, для реалізації прав національних меншин та корінних народів законодавство передбачає, що в окремих населених пунктах україномовну політичну рекламу можна дублювати мовами меншин.

Як розв'язувати питання державної мови: програми партій, які йдуть у Раду – у матеріалі 24 каналу.

Національна рада звернулася до телерадіоорганізацій, які мають ліцензію на мовлення, і нагадала, що вони "зобов'язані дотримуватися законодавства України щодо мови передвиборної агітації під час кампанії з позачергових виборів народних депутатів України, що відбудуться 21 липня 2019 року".

24 канал нагадує, що саме загалом передбачає закон про українську мову: дивіться інфографіку

мова
Закон про забезпечення функціонування української мови як державної Верховна Рада України ухвалила 25 квітня 2019 року. 15 травня документ підписав п'ятий президент України Петро Порошенко.

Comments are closed.