СБУ знешкодила дві злочинних групи, підозрювані в здійсненні … – Інтерфакс-Україна
March 16, 2015
Президент України бойкотує ЧС-2018 з футболу в Росії та … – ОГО
March 16, 2015

СБУ знешкодила дві злочинних групи, підозрювані в здійсненні … – Інтерфакс-Україна

18:54 16.03.2015

Київ. 16 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Співробітники Служби безпеки України під час операцій затримали п’ятьох осіб, які входили до злочинних груп і організовували теракти в Одесі.

“СБУ знешкодила дві розгалужені злочинні групи, затримала п’ятьох осіб, які здійснювали теракти в Одесі”, – сказав він на брифінгу в понеділок в Києві.

За словами М. Лубківського, затримання підозрюваних тривають. СБУ спільно з іншими правоохоронними органами вживає жорстких контртерористичних заходів в Одеській області для знешкодження диверсійних груп.

“Упродовж кількох днів співробітники СБУ знешкодили в Одесі два розгалужені злочинні угрупування, які скоїли теракти біля офісів політичних сил, волонтерських рухів, важливих об’єктів життєдіяльності міста”, – розповів він.

М. Лубківський наголосив, що нині затримано п’ятьох осіб, яких підозрюють в організації і здійсненні терактів, а також у виготовленні саморобних вибухових пристроїв.

“Тривають заходи із затримання інших членів злочинних груп”,- додав він.

Один із затриманих, 1985 року народження, місцевий житель, дезертирував з лав українській армії, і “він може бути причетним, як мінімум, до трьох терактів в Одесі”.

У затриманого вилучений потужний арсенал зброї, пістолети, карабін, понад 20 гранат Ф-1 і РГД-5, протитанкові гранатомети і понад 6 тис. патронів до автоматичної і стрілецької зброї.

За словами М. Лубківського, використані зловмисниками у низці терактів пристрої з вибухівкою були ідентичними. Встановлено також людину, яка виготовляла цю вибухівку для терористів, – це житель Миколаївської області, 1993 року народження, разом із спільником був затриманий 12 березня в Іллічівську Одеської області.

У цього затриманого вилучено підготовлену ним для чергового злочину вибухівку вибуховою потужністю 3,5 кг тротилу. Цей вибуховий пристрій планували використовувати для підривання ще одного волонтерського центру в Одесі. Такий самий вибуховий пристрій було виявлено в їхнього спільника, 1986 року народження, і експертиза підтвердила, що це вибухівка ідентична тій, яка була використана зловмисниками 27 грудня минулого року під час підривання Одеського офісу однієї з політичних сил.

М. Лубківський зазначив, що під час оперативних заходів співробітники СБУ затримали з арсеналом зброї члена радикальної організації, яка входить у сферу впливу так званого православного козацтва.

Затримані входять до угруповання, яке здійснювало підривання фінустанов міста. Під час обшуків у зловмисників вилучено боєприпаси, холодну зброю, а також проросійські агітаційні матеріали.

Також, як зазначив радник глави СБУ, правоохоронці виявили тайник з боєприпасами і елементами саморобних вибухових пристроїв в орендованому гаражі активного учасника одеського антимайдану.


Світ – Новини Google

Leave a Reply