Ільмі Умеров може стати в.о. глави Меджлісу, – Джемілєв – Голос України
March 21, 2015
Акція на підтримку українських військових від “Українських … – – все про Галицький спорт.
March 21, 2015

РФ не буде голосувати в Радбезі ООН за введення миротворців … – Дзеркало Тижня

Глава російського МЗС думає, що ЄС не стане вводити миротворців на територію України.

лавров

“Навіть не будемо голосувати”, – заявив Лавров

Росія не буде брати участь у голосуванні в РБ ООН за зверненням Києва про введення миротворців цієї організації в Україну, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

“Навіть не будемо голосувати”, – заявив він в програмі “Вести в суботу з Сергієм Брилєвим”, відповідаючи на відповідне питання.

“Якщо ця історія дійде до Радбезу, то він відразу доручає генеральному секретареві доповісти, як до цієї ініціативи ставиться не тільки одна, але обидві сторони – в даному випадку київські влади, Донецьк і Луганськ. Інших операцій з підтримки миру не буває”, – пояснив глава російського дипвідомства.

“Є, правда, операція з примусу до миру, але таку санкцію Київ, напевно, сам не буде запитувати, розуміючи безглуздість подібного поводження з РБ ООН – ніхто не буде “благославлять” чергову спробу відновити військові дії, хоча, по-моєму, до цього “партія війни” та її зарубіжні партнери підштовхує київська влада”, – додав він.

Крім того, Лавров висловив думку, що Євросоюз не погодиться вводити миротворців на територію України. “Думаю, що в ЄС немає божевільних. Прецеденти, про яких ви говорите (введення поліцейських сил ЄС), стосуються ситуації, коли, як, зокрема, на Балканах, на це є згода всіх сторін конфлікту. ЄС ні за що не поїде ні в яку іншу точку, будь то Південний Схід України або куди ще, якщо не буде згоди конфліктуючих сторін на таку місію. Звертатися треба не до нас, а до Луганська й Донецька, з якими Києва в черговий раз відмовився розмовляти”, – сказав Лавров.

Рішення з схвалення Верховної Ради попросити Організацію Об’єднаних Націй про введення в країну миротворців з мандатом Ради Безпеки ООН було прийнято на засіданні РНБОУ 18 лютого. “Блакитні каски”, на думку київської влади, повинні стати на лінії розмежування між українськими військами і сепаратистами, а також уздовж тих ділянок українсько-російського кордону, які зараз не контролюються центральним урядом. Минулого тижня попередня заявка на введення миротворчого контингенту вже надіслана Генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну.

ZN.UA раніше писало про те, що проханням направити в Україну миротворців Київ фактично веде до заморожування конфлікту в Донбасі. У кінцевому підсумку це означатиме політичне і економічне відсікання контрольованих бойовиками територій.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , РИА Новости ,


Світ – Новини Google

Leave a Reply