Депутат Держдуми: На Донбасі воюють 30 тисяч росіян – ICTV
May 15, 2015
Порошенко: Координація дій з США – життєво необхідна – Корреспондент.net
May 15, 2015

Росія так і не пустила консулів до українських ув’язнених. МЗС … – Укрінформ

МЗС України висловлює протест через недопуск українських консулів до заарештованих на території Росії громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, а також вимагає об’єктивного та неупередженого розгляду їхніх справ.

Про це йдеться у наданій Укрінформу заяві зовнішньополітичного відомства.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий  протест у зв’язку з продовженням порушення російською стороною прав утримуваних під вартою на території Російської Федерації громадян України Миколи Карпюка (затриманий 21 березня 2014 року) та Станіслава Клиха (затриманий 11 серпня 2014 року)», – наголошується у документі.

У міністерстві підкреслюють, що російські компетентні органи перешкоджають проведенню зустрічей між консульськими працівниками із ув’язненими громадянами України.

«Зокрема, російською стороною проігноровано понад 20 звернень із зазначеного питання, направлених Міністерством закордонних справ України, Посольством України в Російській Федерації та Генеральним консульством України в Ростові-на-Дону. Українські консули неодноразово відряджалися до м.Єсентуки та відвідували Головне слідче управління Слідчого комітету РФ по Північно-Кавказькому федеральному округу з метою отримання відповідного дозволу та зустрічі із арештованими українцями, але дозволів слідством так і не було надано під вигаданими приводами», – зазначили в МЗС України.

Повідомляється, що останній такий випадок стався 14 травня – консулам відмовили у наданні допуску на зустріч із Карпюком та Клихом. Дипломати наголошують, що це є грубим порушенням як прав громадян України, так і відповідного права консульських посадових осіб. Це викликає особливе занепокоєння на тлі заяв інших утримуваних на території Російської Федерації українських громадян про застосування до них в ході слідства фізичного та психологічного тиску, а також тортур з метою отримання свідчень.

«Вимагаємо забезпечити об’єктивний та неупереджений розгляд справ Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, надання офіційної інформації щодо місця та умов тримання їх під вартою і стану здоров’я, негайного допуску консульських посадових осіб України до арештованих відповідно до взятих на себе Російською Федерацією міжнародно-правових зобов’язань, а також притягнення до відповідальності всіх винних у їх порушенні», – наголошується в заяві МЗС.

Нагадаємо, російські спецслужби затримали Карпюка 21 березня 2014 року у Чернігівській області, а звідти вивезли у Росію. Його звинувачують у бандитизмі та відправленні найманців у Чечню. Напередодні адвокат Ілля Новиков висловив думку, що заарештований у Росії представник центрального штабу “Правого сектору” Микола Карпюк, можливо, вже мертвий.

Київського журналіста Станіслава Клиха затримали 11 серпня. Він поїхав до дівчини у місто Орел, але в Україну так і не повернувся. Рідні досі не знають, у чому його звинувачено.


Найпопулярніші розповіді – Новини Google

Leave a Reply