В Україну можуть приїхати миротворці – Сайт телекомпании “Ривне 1”
February 21, 2015
Біатлоністка Журавок стала бронзовою призеркою юніорського … – Новини України – Ua-pressa.com
February 23, 2015

Росія саботує перекриття пунктів пропуску на кордоні з Україною – Дзеркало Тижня

У МЗС РФ заявили, що, незважаючи на закриття Україною пропускних пунктів, вони готові, як і раніше пропускати людей в цих прикордонних районах.

граница

РФ не хоче закривати пункти пропуску у прикордонних з Україною районах

kmu.gov.ua

Росія всіляко блокує рішення про перекриття українсько-російського кордону, заявив секретар РНБО України Олександр Турчинов у суботу, 21 лютого.

У Москві в свою чергу “викликає подив” рішення України закрити 23 пункти пропуску на кордоні з Росією. У Міністерстві закордонних справ РФ заявляють про відсутність планів прийняття аналогічних заходів зі свого боку.

Як зазначив Турчинов, “всі російсько-терористичні угруповання, які знаходяться на захопленій території, розуміють, що як тільки буде перекрита кордон, вони не протримаються й кількох тижнів”.

“Тому Росія всіляко блокує розгляд і прийняття цього рішення”, – сказав секретар РНБО України.

За словами Турчинова, перекриття кордону – це перша задача, яка повинна бути вирішена, “в тому числі з участю миротворчих підрозділів”.

“Без цього агресія буде перманентною”, – підкреслив він в ході огляду виставки доказів агресії Росії проти України “Присутність” у Києві на Михайлівській площі в суботу.

Сама ж РФ в не має наміру зупиняти зі свого боку рух громадян через “закриті українською стороною для громадян України” пункти пропуску, заявили в російському МЗС.

“Останнє рішення української сторони викликає, щонайменше, подив. Російська сторона буде готова надати можливість перетину російсько-українського кордону через пункти пропуску, “закриті” українською стороною для громадян України, які захочуть відвідати своїх родичів і вклонитися могилам у зв’язку з наближенням великодніми святами та святкуванням Дня Перемоги (через 3 місяці – ред..)”, – заявив директор Другого Департаменту країн СНД МЗС РФ Віктор Сорокін, передає в суботу “Интерфакс”.

За його словами, в Москві ознайомилися з розпорядженням Кабінету міністрів України від 18 лютого про закриття 23 пунктів пропуску через російсько-український кордон. При цьому офіційного повідомлення дипканалами в РФ ще не отримали.

“Перше ознайомлення з переліком пунктів пропуску показує, що це стосується в основному місцевих пунктів пропуску, тобто через прикордонні регіони Росії і України”, – зазначив дипломат.

Він стверджує, що рішення української сторони не означає необхідності автоматичного прийняття російською стороною аналогічних заходів за тими ж пунктами пропуску у відповідності з межправсоглашением між Росією і Україною про пункти пропуску від 8 лютого 1995 року.

Як відомо, Кабінет міністрів України розпорядився закрити більше двадцяти пунктів пропуску на україно-російському кордоні. Серед закритих пунктів пропуску десять знаходяться на території Луганської області, два – в Донецькій, дев’ять – у Сумській, один – у Харківській та один – у Чернігівській.

За матеріалами: Интерфакс


Світ – Новини Google

Leave a Reply