Дві українські православні церкви розпочнуть процес об’єднання – Дзеркало Тижня
April 13, 2015
Путін дозволив постачання зенітних ракетних систем С-300 в Іран – Дзеркало Тижня
April 13, 2015

Путін дозволив постачання зенітних ракетних систем С-300 в Іран – Дзеркало Тижня

Указ президента Росії знімає заборону на транзитне переміщення С-300 через територію РФ.

С300

Росія буде поставляти С-300 в Іран

Президент РФ Володимир Путін зняв заборону на постачання зенітних ракетних систем С-300 в Іран.

Про це повідомила прес-служба Кремля.

“Указ знімає заборону на транзитне переміщення через територію Російської Федерації (в тому числі повітряним транспортом), вивезення з території Російської Федерації в Ісламську Республіку Іран, а також передачу Ісламській Республіці Іран поза межами Російської Федерації з використанням морських і повітряних суден під Державним прапором Російської Федерації зенітних ракетних систем С-300”, – говориться у пояснювальній записці до указу президента.

Заборона на постачання зенітних ракетних систем С-300 була прийнята у вересні 2010 року президентом Дмитром Медведєвим в рамках указу про виконання резолюції 1929 Радбезу ООН про обмеження поставок Ірану наступальних озброєнь. Санкції ООН самі по собі не передбачали обмеження на постачання зенітних систем (вони вважаються оборонними), але Кремль тоді вибрав посилення санкційного режиму в контексті політики перезавантаження відносин з США.

Це призвело до того, що готовий контракт на постачання Ірану п’яти дивізіонів систем С-300ПМУ-1 (укладений в 2007 році на суму близько 800 мільйонів доларів) було зупинено на етапі відвантаження готової продукції. Тегеран вкрай різко відреагував на це рішення Москви, подавши позов у Міжнародний третейський суд Женеви. У позові було заявлено про невиконання Росією умов контракту, позовні вимоги складають чотири мільярди доларів.

Раніше повідомлялося, що Росія подарує Казахстану п’ять дивізіонів С-300.

За матеріалами: РИА Новости , Lenta.ru ,

“Якщо неправильно керувати країною, всі розумні люди поїдуть” Лі Куан Ю

Приєднуйся!

Мені вже подобається ZN.ua


Найпопулярніші розповіді – Новини Google

Leave a Reply