Британія та ЄС близькі до угоди щодо Brexit – ЗМІ
October 15, 2019
“Друзі” разом: Дженніфер Еністон опублікувала селфі з акторами серіалу
October 15, 2019

Пристайко представив у ЄС формулу Штайнмаєра: як її реалізують

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко обговорив з колегами Євросоюзу формулу Штайнмаєра. Він окреслив конкретні кроки її реалізації.

Пристайко у твіттер написав, що спочатку Росія повинна вивести війська і передати кордон під контроль України, а вже потім відбудуться вибори на окупованому Донбасі.

Українська влада бачить реалізацію цього плану так:

  1. Виведення російських військ та найманців з Донбасу.
  2. Місцеві вибори на окупованому Донбасі за українським законодавством.
  3. Запровадження тимчасового особливого статус Донбасу на період виборів.
  4. Якщо ОБСЄ визнає вибори вільними і демократичними, особливий статус закріплюється на постійній основі.

Вадим Пристайко зауважив, що особливий статус повинен ґрунтуватися на глибокій на всебічній децентралізації в Україні.

Глава МЗС також додав, що дійшов консенсусу з міністрами закордонних справ країн ЄС про те, що санкції з Росії не знімуть, поки Москва не виконає свою частину Мінських угод.

Що передбачає формула Штайнмаєра?

  • Фактично, формула Штайнмаєра передбачає порядок виконання пунктів, передбачених Мінськими угодами. Зокрема, формула передбачає здійснення політичних кроків разом з безпековими.
  • Відповідно до неї, тимчасовий закон про особливий статус Донбасу починає діяти після того, як на окупованих теритріях Сходу України пройдуть місцеві вибори.
  • Ці вибори повинні відбутись в ОРДЛО лише за українським законодавством, а також після публікації звіту ОБСЄ, де зазначатиметься: вибори відбулись у відповідності до стандартів ОБСЄ та міжнародних стандартів демократичних виборів.

Чому Україні потрібен новий закон про особливий статус Донбасу?Попередній закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО" був ухвалений у 2014 році та буде чинним до 31 грудня 2019 року.

Нині новий закон про особливий статус, як і проведення виборів на окупованому Донбасі, передбачений формулою Штайнмаєра, підписаною у Мінську. Зеленський запевняв, що новий закон створять разом із суспільством. Наразі над законом робота ще не почалася.

Comments are closed.