Страшно, захоплююче, несамовито: фантаст Джордж Мартін з “Гри престолів” про серіал “Чорнобиль”
June 26, 2019
Вєсті. UA: Маленька копія Медведчука. Американські гірки Савченко
June 26, 2019

ПАРЄ ухвалила рішення щодо повноважень Росії

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюціюв цілому, за якою поновлено повноваження Російської Федерації в організації у повному обсязі. Тобто жодні санкції до РФ застосовано не буде.

Сталося це після дебатів, під час яких депутати ПАРЄ переважною більшістю відхилили всі поправки. Пропонували правки Україна, Грузія, Велика Британія, Латвія та інші країни. За резолюцію без санкцій проти Росії проголосували 116 депутатів, проти висловивлися 52, натомість 15 утрималися.

Відповідно до цього рішення, повноваження делегації Росії підтверджено без обмежень, передає "Європейська правда". Щоправда, у документі все ж визнають численні порушення принципів Ради Європи з боку як самої Росії, так і з боку російського парламенту. Однак асамблея вирішила обмежитися лише "закликом" виконати попередні резолюції, винісши окремо 5 вимог:

– відпустити 24 українських моряків, захоплених поблизу Керченської протоки;

– невідкладно заплатити внески до бюджету Ради Європи;

– безумовно співпрацювати зі слідством щодо збиття авіалайнера MH17;

– докласти зусиль, щоби зупинити переслідування ЛГБТ у Росії, особливо в Чечні, та покарати тих, хто порушував права цих людей раніше;

– співпрацювати зі світовою спільнотою у розслідуванні вбивства Бориса Немцова.

Україна, зі свого боку, пропонувала розширити цей список новими порушенням в анексованому Криму та на окупованому Донбасі, але її пропозиції було відхилено.

На наступній сесії ПАРЄ можуть повторно оскаржити повноваження російської делегації у разі, якщо Венеціанська комісія підтвердить, що російські депутаті обрали нелегально завдяки голосам з окупованого Криму.

Раніше Регламентний комітет організації визнав достатніми підстави для оскарження повноважень російської делегації. Крім того, було надіслано до Венеціанської комісії звернення вивчити питання, чи є у російській делегації депутати з окупованого Криму. 

За словами члена української делегації Володимира Ар’єва, запит до Венеціанської комісії стосуватиметься тих депутатів, яких обрали до російського парламенту за допомогою голосів з Криму в одномандатному окрузі РФ, тобто за партійними списками.

Ще один член української делегації Леонід Ємець пояснив, що до Держдуми РФ депутатів обирали, зокрема, й завдяки вкраденим голосам з анексованого Криму. Тому постає питання, чи є вони повноважними депутатами з точки зору міжнародного права.

Щодо рішення регламентного комітету ПАРЄ Ємець додає, що російську делегацію взагалі можуть не допустити до роботи в ПАРЄ, якщо таке буде рішення комітету.

"Проте до того моменту вони можуть працювати, але в такому "підвішеному" стані", – підкреслив він.

Водночас ще один український представник у ПАРЄ Олексій Гончаренко зазначив, що моніторинговий комітет ПАРЄ провалив усі поправки, які дозволяли лишити частину санкцій проти російської делегації.

Зауважимо, хоча ПАРЄ ухвалила рішення за оскарженнями, однак саму резолюцію ПАРЄ оскаржити неможливо.

Що відомо про оскарження повноважень російської делегації в ПАРЄ 

Напередодні група депутатів оскаржила повноваження російської делегації одразу за двома процедурами. За пропозиції грузинської делегатки Ніно Гогадзе відбулося оскарження депутатів за змістовними підставами. Депутатку підтримали близько півсотні колег. Оскарження означають, що представники Росії будуть присутні у залі, однак голосувати не зможуть.

Окрім того, голова української делегації Володимир Ар’єв окремо оскаржив повноваження росіян на процедурних підставах. Він обґрунтував свою позицію на тому, що у складі російської делегації є депутати, які обрані по багатомандатному округу, включаючи голоси мешканців українського Криму. Тож обрання цих людей до Держдуми є сумнівним.

Чи можуть Росію повторно виключити з ПАРЄ – читайте тут.

Що відомо про повернення Росії в ПАРЄ 

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, яка передбачає зміну санкційного режиму та повернення Росії до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. За ухвалу резолюції проголосували 118 депутатів, 62 – проголосували проти, 10 – утримались. Хто як голосував – читайте за посиланням. Декілька депутатів спробували виправдатися за свої голоси.

Як Росію повернули у ПАРЄ і що каже Україна? У 2014 році через події на Сході України та анексію Криму країну-агресора позбавили права голосу. У відповідь Росія припинила свою участь в організації та не платить відповідні внески.

П'ять років українська делегація робила все можливе, аби не допустити повернення Росії- агресора у ПАРЄ. Проте в ніч на 25 червня Європа прийняла рішення на користь РФ. Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, яка передбачає зміну санкційного режиму та повернення Росії до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. За ухвалу резолюції проголосували 118 депутатів, 62 – проголосували проти, 10 – утримались.

Українська делегація одразу покинула залу засідань та звернулась до Верховної Ради України із закликом терміново розглянути питання зупинення участі України в роботі Асамблеї. Президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ та зауважив, що минулого тижня особисто обговорював це питання з президентом Франції та канцлеркою Німеччини. Однак європейські партнери "нас не почули та вчинили інакше".

Тим часом, Росія вже встигла повернутися до ПАРЄ та заявити, що не буде миритися із жодними обмеженнями.

парє росія україна європа голосування країни
Хто повернув Росію у ПАРЄ: інфографіка 24 каналу

Comments are closed.