Забезпечення прав ЛГБТ: програми партій, які пройшли у Раду
July 21, 2019
Українці продемонстрували найнижчу в історії явку на парламентських виборах
July 21, 2019

Парламентські вибори – 2019: коли нова Рада може зібратися на перше засідання

21 липня в Україні проходять позачергові парламентські вибори, на яких за місце у парламенті змагаються 22 політичні партії. Точної дати першого засідання новообраної Верховної Ради ще немає. Проте, спікер парламенту Андрій Парубій прогнозує, що воно відбудеться у кінці серпня – на початку вересня.

Президент Володимир Зеленський хоче, щоб перше засідання Верховної Ради 9 скликання відбулося на День Незалежності України – 24 серпня, пише "Українська правда"

Окрім того, лідер штабу партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко також сказав журналістам, що є ідея провести засідання парламенту вже в серпні.

Схожу думку висловлював і спікер Верховної Ради ХVIII скликання Андрій Парубій. Після голосування на одній з виборчих дільниць у Києві він розповів журналістам, що зробить усе, аби новообраний парламент чимпошвидше зібрався на перше засідання, пише Укрінформ.

Кінець серпня – початок вересня – орієнтовна дата, коли робоча група може прийняти рішення проводити перше засідання. Апарат ВРУ готовий до активної дієвої роботи, і я невідкладно організую всі необхідні підготовчі роботи, щоб перше засідання відбулося чимшвидше, – наголосив спікер Ради.

Він запевнив, що скличе першу робочу групу з підготовки засідання новообраної Верховної Ради одразу після оголошення офіційних результатів виборів.

"Я, як голова Верховної Ради, маю скликати першу робочу групу. Я її невідкладно скличу. Після того, як будуть опубліковані дані стосовно виборів і по пропорційній системі, і по мажоритарній системі, має бути створено три робочі групи – по формуванню комітетів, по розсадці в залі і по забезпеченню депутатів", – додав Парубій.

Зауважимо, Верховна Рада 8 скликання офіційно завершила свою роботу 8 липня – того дня нардепи подякували, попрощалися та спільно виконали український гімн. 

Ще до парламентських виборів керівник передвиборчого штабу "Слуги народу" Олександр Корнієнко зазначив, згідно з законом, крайній термін, коли має запрацювати Верховна Рада, – 9 вересня. Але президентська політсила не збирається чекати на цю дату та планує провести перше засідання 24 серпня – у День незалежності.


Результати екзит-полу станом на 20:00 – інфографіка

Comments are closed.