Про корупцію, радянську систему і повернення Портнова: відверте інтерв’ю з випускниками КНУ
July 2, 2019
Канада озвучила свою позицію щодо повернення Росії у ПАРЄ
July 2, 2019

На каналі ZIK Медведчука заборонили показувати протест проти Клюєва

Працівникам телеканалу ZIK заборонили показувати та розповідати про акцію протесту на Майдані в Києві проти реєстрації кандидатами в нардепи Андрія Клюєва та Анатолія Шарія. Зауважимо, що канал ZIK нещодавно придбав соратник кума російського президента Віктора Медведчука – Тарас Козак.

Попри заборону, випусковий редактор ZIK Ігор Кримов показав мітинг, який транслювало "Громадське". Кримов зазначив, що показувати акцію у прямому ефірі заборонила шеф-редакторка телеканалу Дар’я Гордійко. Аргументувала це тим, що подія нібито не цікава.

"Наслідки дізнаюсь після ефіру, певно. Втім уже в АСБ (апаратно-студійному блоці) Дарина прибігала і заборонила показувати. Кілька хвилин свободи було", – додав випусковий редактор ZIK.

Згодом Кримов повідомив, що за рішенням шеф-редакторки його відсторонили від ефіру, а вже з 3 липня замість нього буде новий випусковий редактор.

Чому на Майдані протестували проти Клюєва і Шарія?

Українців обурило те, що Центральна виборча комісія зареєструвала екс-голову Адміністрації президента Віктора Януковича – Клюєва – і проросійського блогера Шарія кандидатами в нардепи. Це попри те, що вони фактично не жили в Україні останні 5 років. Адже закон вимагає, щоб саме стільки часу проживали на території нашої держави люди, які хочуть балотуватися в Раду.

Обоє охочих потрапити в парламент втекли з України: Шарій – ще у 2012 році, а Клюєв – у 2014 році під час Євромайдану. Клюєва досі розшукує Генпрокуратура та обіцяє затримати його по поверненню в Україну.

Проте ЦВК довелося зареєструвати Клюєва і Шарія, адже так вирішив Верховний суд. Адвокати обох спромоглися довести в суді, нібито політики таки проживали в Україні останні 5 років.

протести Клюєв Шарій Майдан
Фото з протесту проти Клюєва і Шарія / Фото Олени Кук (24 канал)

Як Медведчук отримав ZIK та чому там заборонили показувати акцію проти Клюєва?

14 червня стало відомо, що новим власником медіахолдингу ZIK став Тарас Козак – народний депутат і бізнес-партнер кума російського президента – Віктора Медведчука. Після зміни власника телеканалу звідти звільнилося багато журналістів і каналу призначили нове керівництво. Тож тепер Козак фактично створив великий медіахолдинг, до якого, окрім ZIK, входять телеканали 112 та NewsOne.

Щодо Клюєва, то такі політичні кадри, як він та Шарій, не діють незалежно, заявив в ефірі 24 каналу політичний оглядач та розслідувач журналу "Новое время" Іван Верстюк. У цих кадрів є комунікація з Кремлем, як і в "Опозиційній платформі – За життя", співголовою якої є саме Медведчук. Тож реєстрація кандидатами в нардепи Клюєва та Шарія – це стратегія, керована з Кремля. Її мета – щоб в українському виборчому процесі брала участь максимальна кількість проросійських діячів. Очевидно, для Медведчука було б нелогічно, щоб на його каналі критикували Клюєва та показували протести проти нього.

Дивіться відео з усією правдою про Віктора Медведчука:

Змі медіа Україна олігархи Медведчук

Comments are closed.