Масове вбивство у коледжі Керчі: чи з’ясувало слідство причини та як живуть постраждалі
October 19, 2019
На Львівщині люди вимагають повернути стару радянську назву села
October 19, 2019

Майже мільйон британців протестують проти Brexit і вимагають нового референдуму: вражаюче відео

Сотні тисяч британців беруть участь в акції протесту проти виходу Великобританії з Євросоюзу, що проходить у Лондоні. Організатори мітингу вимагають від прем'єр-міністра Бориса Джонсона провести повторний референдум щодо Brexit.

Протестувальники прямують до будівлі Вестмінстерського палацу, де відбулося голосування депутатів палати громад щодо поправки про відтермінування Brexit. Марш демонстрантів почався о 12:00 за місцевим часом, повідомляють британські ЗМІ.

Організатори також просять британських громадян підписати лист прем'єру Борису Джонсону, лідерам Євросоюзу, а також депутатам і членам Європарламенту із проханням ще раз перевірити, чи хочуть британці виходити з ЄС.

 

За інформацією британських ЗМІ, зустрічна акція "Марш за демократію" прихильників угоди щодо Brexit відбувається у Лондоні поблизу Манчестерського собору.

Відзначимо, що сьогодні британський парламент проголосував за нове відтермінування виходу з ЄС. Палата громад британського парламенту під час обговорення нової угоди щодо Brexit ухвалила поправку, внесену депутатом Консервативної партії Олівером Летвіном. Таким чином депутати вирішили, що уряд прем'єр-міністра повинен спочатку прийняти законодавство, необхідне для виходу з Євросоюзу, а потім виносити на голосування проєкт угоди з ЄС.

Після голосування Джонсон оголосив, що не має наміру просити про відтермінування, а необхідний для виходу з Євросоюзу законопроєкт буде внесено на розгляд парламенту наступного тижня. Джонсон впевнений, що зможе домогтися завершення усіх формальностей для виконання Brexit 31 жовтня.

Зауважимо, що нову угоду про Brexit, щодо якої попередньо домовилися Британія та ЄС, таки схвалили. Відбулося це в Брюсселі під час саміту 27 країн Євросоюзу у четвер, 17 жовтня. Проте між ЄС та Британією досі немає конкретної угоди, що регулює торгову і фінансову взаємодії після Brexit. Вихід країни зі складу ЄС без такої угоди може призвести до суттєвих економічних втрат для обох сторін.

Що таке Brexit?Це вихід Великої Британії з Євросоюзу: від англійських слів Britain (Британія) та Exit (вихід). 23 червня 2016 року відбувся референдум щодо членства Британії у ЄС. 51,9% громадян, що взяли участь у голосуванні, виявили бажання покинути ЄС. Статися це мало ще 29 березня 2019 року, та після трьох провальних голосувань щодо угоди по Brexit терміни перенесли на 31 жовтня.

Comments are closed.