Президент Польщі відвідає Україну 8-9 квітня – РБК-Україна
March 30, 2015
Газпром просить уряд Росії зробити знижку Україні – Корреспондент.net
March 30, 2015

Коморовський відвідає Україну на початку квітня – Укрінформ

Президент Польщі Броніслав Коморовський 8-9 квітня здійснить візит в Україну.

Про це інформує РАР

Одним з головних пунктів візиту буде вшанування пам’яті поляків, загиблих від рук НКВС в 1940 році і похованих на польському військовому кладовищі на території Національно-культурного заповідника “Биківнянські могили”.

“Побуваю в Києві та Биківні, оскільки це одночасно буде Катинська річниця. Там буде як український, так і польський елементи (вшанування. – Ред.), яким є Биківня (“Биківнянські могили”. – Ред.)”, – заявив Коморовський.

Він додав, що це, ймовірно, буде його останній закордонний візит до президентських виборів, які відбудуться в Польщі 10 травня.

На польській частині військового кладовища Національно-культурного заповідника “Биківнянські могили” поховано майже 3,5 тис. польських жертв Катинського злочину.

Читайте також: Коморовський 8 травня чекає європейських лідерів у себе

Катинським злочином вважається розстріл військами НКВС понад 20 тис. польських офіцерів і солдатів у 1940 році у кількох місцях, зокрема поблизу сіл Катинь Смоленської області та Мідне Тверської області Росії, а також у Харкові. Тривалий час радянська історіографія заперечувала факт знищення поляків радянськими спецслужбами і звинувачувала у цьому фашистів.

У вересні 2009 року польський Сейм ухвалив спеціальну резолюцію, в якій засудив напад СРСР на Польщу 17 вересня 1939 року, а Катинську трагедію класифікував як “воєнний злочин з ознаками геноциду”.

У новині зустрічається:


Світ – Новини Google

Leave a Reply