У РФ назвали умову для збереження транзиту газу через Україну
June 24, 2019
Украинские легкоатлеты выиграли два “золота” на Европейских играх
June 24, 2019

Демонстрація зневаги як етикет Путіна, або Чому Москва геополітично програла Україну та Грузію

Для Грузії російське вторгнення й захоплення Абхазії і Південної Осетії – незагоєна рана. Тож гнів тисяч демонстрантів щодо вчинку російського депутата Сергія Гаврилова був прогнозованим і не викликає подиву майже ні в кого. Однак викликає, схоже, щирий подив і у самого Гаврилова, і у офіційного Кремля. Чому так відбувається – пояснив відомий російський журналіст Костянтин Еггерт.

Сергій Гаврилов у інтерв'ю "Комерсанту" розповів, що у Греції та Лівані йому дозволили сидіти в кріслі спікера парламенту. Депутат начебто дивується: "Чому ж так обурилися цьому в Грузії?" "Добре б іноді думати головою, що і де доречно", – відповів на "здивування" Гаврилова російський журналіст, оглядач та ведучий телеканалу "Дождь" Костянтин Еггерт, пише Deutsche Welle.

Російське МЗС та прес-секретар Путіна Пєсков традиційно говорили про "провокації антиросійських сил". Але ж насправді провокацією була "нерозумна поведінка російського депутата-комуніста", вважає Еггерт. 

Журналіст вказує на те, що у Кремлі давно панує "поблажлива гордовитість" до народів, які мешкали у колишньому СРСР. При цьому росіяни чомусь щиро переконані, що тими народами завжди маніпулюють злісні американці.

Це не просто фірмовий стиль російської верхівки. Вони так справді думають. А за Путіна демонстрація зневаги до колишніх радянських "нацменів" стала частиною неформального владного етикету і уособлює її президента, 
– наголосив Еггерт.

І саме тому, переконаний оглядач, "Москва приречена програвати свої геополітичні партії на пострадянському просторі".

Антиросійські протести у Грузії: все, що відомо, а також фото та відео у матеріалах 24 каналу.

До прикладу російський журналіст згадав і Україну: "Як показали недавні президентські вибори в Україні, активна частина російського суспільства дедалі менше вірить казкам про нетямущих пострадянських сусідів, у яких в країнах суцільний хаос і розруха, на відміну від путінської "стабільності".

На кремлівське питання: "Хочете, як в Україні!" дедалі частіше відповідають не "Не дай Бог!", а "Хочемо!", 
– підсумував Костянтин Еггерт.

Чому в Грузії – антиросійські протести? Некоректна поведінка російської делегації у будівлі грузинського парламенту стала поштовхом до масових антиросійських протестів у Грузії.

Депутат Держдуми РФ Сергій Гаврилов 20 червня всівся у крісло спікера парламенту Грузії і почав вести російською мовою засідання Міжпарламентської асамблеї православ’я. Вчинок росіянина обурив грузинів, вони зрозуміли це як демонстрацію зневаги та зверхності щодо Грузії з боку Росії.

Comments are closed.