Співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович несподівано заявив, що інший лідер цієї політсили Медведчук домовився з ватажками бойовиків на Донбасі про обмін 3 колишніх бійців ЗСУ Дмитра Великого, Якова Веремійчика, Максима Горянова та ще 1 українця Едуарда Міхєєва. Їх мали б передати Україні 28 червня.
Зауважимо, що Медведчук не має повноважень ні вести перемовини з бойовиками, ні перебувати у складі контактної групи, адже вийшов з переговорного процесу з Росією, коли Зеленський став президентом.
В СБУ заявили, що не мають офіційної інформації щодо осіб, яких представники бойовиків збираються повернути в Україну.
Медведчук і Рабінович
Зеленський на брифінгу дав словесної прочуханки голові МЗС Павлові Клімкіну через полонених моряків, розкритикував Віктора Медведчука через полонених, звернувся до президента Росії Володимира Путіна з закликом відпустити українських моряків та прокоментував рішення ПАРЄ повернути Росію в асамблею.
Зеленський заявив, що Клімкін, не порадившись із ним, відповів на ноту Росії щодо 24 полонених українських моряків. У російській ноті мовилося, що РФ готова передати Україні моряків, якщо Київ дасть гарантії їхнього кримінального переслідування за російськими законами.
У відповідь на цю ноту МЗС України заявило, що пропозиція Росії є неприйнятною і такою, що загострює суперечку між державами щодо імунітету воєнних кораблів. Тож Україна поінформувала про це Міжнародний трибунал ООН з морського права, та вимагає від Росії без будь-яких подальших умов виконати рішення трибуналу і невідкладно звільнити моряків.
До речі, 25 червня було останнім днем, коли Росія мала передати Україні 24 полонених моряків.
Я не розумію, чому, не порадившись зі мною, міністр робить твердження від України як від держави, коли це є компетенція президента. Хочу нагадати, що я несу особисту відповідальність за зовнішню політику України, за Конституцією,
– обурився глава держави.
Фото з брифінгу Зеленського
Клімкін сказав, що МЗС відповіло на ноту Росії в межах своїх повноважень, і додаткових погоджень із президентом це не потребувало. Він додав, що ця нота не містить якихось нових тверджень і лише фіксує міжнародно-правову позицію України без будь-яких "політичних моментів".
Президент України закликав президента Росії звільнити 24 полонених українських моряків і відпустити їх додому.
Я хочу звернутися до президента Російської Федерації Володимира Путіна: у нас всіх є діти. Поверніть дітей батькам, – звернувся Зеленський до Путіна.
Зеленський розкритикував дії Медведчука щодо обміну полоненими. Президента розлютили перемовини кума Путіна щодо обміну полоненими з ватажками проросійських бойовиків на Донбасі.
Коли у нас є країна велика, незалежна та самостійна, я не розумію, чому у нас повинні бути посередники. Він (Медведчук) знає мій стосунок до цього питання. Це не про якісь особистості, це дуже важливе питання. Чому піднімають питання повернення полонених, чому піднімають питання припинення війни з його боку тільки під вибори?, – обурився глава держави.
Дивіться відео з брифінгу Зеленського зі словами про Медведчука:
Президент сказав, що питання повернення Росії до Парламентської Асамблеї Ради Європи він обговорював під час кожної зустрічі у Брюсселі, Парижі та Берліні. Проте, на думку Зеленського, рішення про повернення Росії в ПАРЄ Європи було ухвалене вже давно.
Кожна з цих людей, з якою я зустрічався, говорили мені: "Володимире, зрозумійте, така ситуація, ПАРЄ – це майданчик для перемовин" Тобто це рішення було (прийняте) вже давно у кожної людини, з якою я обговорював це питання. Вони знали відповідь всі на 100%,
– заявив глава держави.
Євросоюз продовжив на півроку економічні санкції проти Росії через агресію в Україні, зокрема – невиконання мінських угод. Обмеження діятимуть до 31 січня 2020 року.
Економічні санкції проти Росії стосуються фінансового, енергетичного, оборонного секторів і товарів подвійного призначення.
Рішення про збереження санкцій ЄС ухвалив на основі інформації про стан втілення мінських угод, яку канцлерка Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон представили Єврораді 20-21 червня.
"Після цього Європейська Рада закликала до термінового відновлення переговорних зусиль з метою імплементації мінських угод і заходів, спрямованих на відновлення довіри між сторонами. У цьому контексті лідери ЄС одностайно погодилися зберегти економічні санкції проти Росії", – додали у ЄС.
Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії
У Києві вирував справжній ураган: місто затягнуло хмарами, піднявся сильний шквальний вітер, розпочалась гроза та злива. Негода повалила у столиці дерева, позривала дахи, паркани, рекламні щити, монтажні конструкції, затопила вулиці та спровокувала чималі затори.
За даними надзвичайники, через негоду в Києві постраждали 2 людей, ще 1 людина загинула в Бучі на Київщині.
Окрім того, ураган у Києві обірвав лінії електропередач, а на одному з будмайданчиків взагалі зірвав підйомник з людьми.