Під Офісом Президента розпочався мітинг через розведення військ на Донбасі: фото
October 14, 2019
День Захисника України: як українських воїнів вітають політики
October 14, 2019

Глобальна боротьба з бідністю: за що дослідники отримали Нобелівську премію

У Стокгольмі індійсько-американський дослідник Абхіджіт Банерджі, француженка Естер Дюфло і американець Майкл Кремер вибороли Нобелівську премію з економіки.

Група дослідників, що вивчали експериментальний підхід до подолання бідності у світі, 14 жовтня отримали Нобелівську премію.

Вони запропонували новий підхід до проблеми глобальної бідності у світі, який у кінцевому результаті має повністю подолати цю проблему. Дослідження Банерджі, Креймера і Дюфло, зокрема, дозволили поліпшити програми освіти для більш ніж 5 млн дітей в Індії, а також посприяли наданню субсидій на профілактичну медичну допомогу в багатьох країнах.

До слова, у 2018 році Нобелівську премію з економіки розділили Вільям Нордхаус за інтеграцію змін клімату в макроекономічний аналіз і Пол Ромер за інтеграцію до цієї сфери технологічних інновацій.

Загалом премія з економіки була заснована Банком Швеції і вручається з 1969 року. Вона закриває "нобелівський тиждень", протягом якого оголошують імена лауреатів у різних галузях. Розмір Нобелівської премії у кожній номінації складає 9 мільйонів шведських крон, а це понад 2,5 мільйона гривень.

Цьогорічними лауреатами Нобелівської премії є:

• Нобелівську премію з медицини та фізіології 2019 за дослідження в адаптації клітин до нестачі кисню отримали Вільям Келін, Пітер Реткліф та Грег Семенза.

• Нобелівську премію з фізики за роботи в області астрономії та астрофізики вибороли Джеймс Піблз, Мішель Майор і Дідьє Кело.

• Нобелівську премію з хімії за за розробку літій-іонних акумуляторів здобули Джон Б. Гуденаф, М. Стенлі Віттінгем та Акіра Йошино.

• Нобелівська премія миру за зусилля щодо досягнення миру та міжнародного співробітництва дісталася Абію Ахмеду Алі.

Comments are closed.