Блаттер каже, що Платіні працює проти нього – Champion.com.ua
January 27, 2015
Генсек ОБСЄ: Робота спостерігачів на сході України стає все … – Корреспондент.net
January 27, 2015

Генсек ОБСЄ: Робота спостерігачів на сході України стає все … – Корреспондент.net

Генсек ОБСЄ: Робота спостерігачів на сході України стає все небезпечнішою

Фото: АР

Наразі на Сході України знаходяться близько 450 спостерігачів ОБСЄ

Робота міжнародних спостерігачів на Cході України стає все більш небезпечною. Про це заявив генеральний секретар Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Ламберто Заньєр в інтерв’ю газеті Die Welt, яка вийшла друком у вівторок, 27 січня. Заньєр наголосив, що місія ОБСЄ на Донбасі нагадує контингент “блакитних шоломів” ООН – за винятком того, що представники ОБСЄ не озброєні. Тому організації доводиться залучати до роботи дедалі більше цивільних із військовим минулим.

Наразі на Сході України знаходяться близько 450 спостерігачів ОБСЄ, “свобода пересування яких є значно обмеженою”, наголосив генсек ОБСЄ. “Сепаратисти не дозволяють нам пересуватися досить вільно за межами міст Донецька та Луганська, особливо в напрямку російського кордону”, – наголосив Заньєр в інтерв’ю. Нині спостерігачі вимушені працювати разом із сепаратистами. “Однак часто вони водять членів місії лише туди, куди вони хочуть”, – поскаржився глава ОБСЄ. За його словами, таким чином виникає ризик, що місією можуть зловживати як інструментом пропаганди.

“Ми не можемо компенсувати відсутність прогресу в політичних переговорах нашими людьми на місці. Ми можемо лише реалізувати те, про що домовлено і що дозволити сторони”, – оцінив Заньєр роботу місії ОБСЄ в Україні.

Окрім того, генеральний секретар ОБСЄ після атаки на Маріуполь, яка сталась 24 січня, закликав докладати ще більше зусиль для припинення вогню. “Ми працюємо над тим, щоб організувати якомога швидше зустріч тристоронньої контактної групи в Мінську, аби впоратися з цією ситуацією”, – наголосив Заньєр. Однак діалог є складним: дискусії і атмосфера “нагадують про часи холодної війни”.

Джерело: Українська служба DW


Найпопулярніші розповіді – Новини Google

Leave a Reply