Газпром просить уряд Росії зробити знижку Україні – Корреспондент.net
March 30, 2015
Гравці збірної України у Львові відвідали поранених бійців АТО – Корреспондент.net
March 30, 2015

“Газпром” запропонував уряду РФ дати Україні знижку на газ на … – Дзеркало Тижня

Російський монополіст за формальною процедурою оформлює свою частину нової газової угоди з Україною.

404.jpg

Міллер повідомив про знижку на газ для України

Россия 24

Російський “Газпром” звернувся до уряду РФ з пропозицією схвалити надання $ 100 знижки на газ для України на квітень-червень, повідомив глава компанії Олексій Міллер у понеділок, 30 березня.

“Сьогодні “Газпром” листом звернувся до російського уряду з проханням розглянути питання про надання знижки для поставок газу в Україну строком на три місяці”, – сказав Міллер в ефірі телеканалу “Росія 24”.

Тримісячний термін він назвав “оптимальним” на думку “Газпрому”, пояснивши це “настанням весняно-літнього сезону” та “високою динамікою зміни цін на газ на міжнародних ринках”.

Міллер також заявив, що раніше в російську монополію “звернувся НАК “Нафтогаз України” з листом із проханням про продовження 100-доларової знижки на постачання нашого газу в Україну”.

Раніше повідомлялося, що “Нафтогаз” з подачі Єврокомісії запропонував “Газпрому” продовжити “зимовий пакет”, але не на три місяці, а “до кінця наступного осінньо-зимового періоду”. При цьому у НАК зазначають, що перед цим отримали від віце-президента Єврокомісії Мароша Шевчовича лист, в якому він повідомив про свою пропозицію російській стороні залишити в дії поточний механізм ціноутворення на російський газ, що поставляється “Газпромом” для українських споживачів.

Як відомо, вартість російського газу для України в період з листопада-2014 за квітень-2015 включно регулюється так званим “зимовим пакетом” в результаті брюссельських домовленостей України, Росії та Єврокомісії. Термін дії пакета закінчується 31 березня.

При цьому російська сторона вважає зафіксовану у “пакеті” ціну як ціну зі знижкою, яку надає уряд РФ. Українська ж сторона вважає вартість газу такою, що відповідає ринковій ціні.

Тимчасова угода по газу з РФ вже технічно готова, раніше заявляв міністр енергетики України Володимир Демчишин, її підписання планується в першій половині квітня.

За матеріалами: DT.UA

“Якщо неправильно керувати країною, всі розумні люди поїдуть” Лі Куан Ю

Приєднуйся!

Мені вже подобається ZN.ua


Світ – Новини Google

Leave a Reply