УЄФА покарала Україну за порушення на матчі проти Сербії у Львові
July 20, 2019
З відвертим декольте: ефектний вихід акторки Єви Лонгорії
July 20, 2019

В день тиші перед виборами на вулицях України залишилася прихована агітація: фото

В Україні розпочався день тиші перед парламентськими виборами. Це означає, що будь-яка політична агітація на вулицях країни заборонена. Проте реклама, яка за стилем нагадує агітацію партій "Європейська Солідарність", "Слуга народу", "Батьківщина", "Опозиційний блок" та інших, таки залишилася.

Про це у прямому ефірі розповіла кореспондентка 24 каналу.

Зазначимо, що на білбордах та сітілайтах справді немає облич чи прізвищ кандидатів чи назв їхніх політсил, проте за слоганами можна зрозуміти, про яку партію мовиться. Формально така реклама не є порушенням виборчого законодавства, але очевидно є прихованою агітацією.

За спостереженням журналістів такої реклами у Києві в порівнянні з президентськими виборами стало менше, проте вона все ж є.

Прихована агітація в Києві: дивіться відео

Наприклад, на вулицях міста можна побачити рекламу з гаслом "За НАТО і ЄС". Ця фраза є передвиборчим слоганом партії "Європейська Солідарність", а сам плакат близький до стилю агітації політсили.


Прихована політична агітація в Києві / Фото Анни Калюжної (24 канал)


Сітілайт з прихованою агітацією в Києві / Фото Анни Калюжної (24 канал)

Чи впізнають місцеві жителі приховану агітацію в столиці: дивіться відео

Крім цього, у декількох містах країни, зокрема й у Львові, розміщена реклама "Зробимо їх разом ще раз 21 липня", яка нагадує агітацію партії "Слуга народу". 


Сітілайти з прихованою агітацією у Львові / Фото Ірини Лаб'як (24 канал)

Загалом центр Львова вільний від політичної реклами, та якщо виїхати за межі старого міста, то ситуація зовсім інша. На білбордах можна побачити й приховану агітацію партії "Голос". Адже на них розміщені анонси концерту гурту Святослава Вакарчука з надписом "Буде голосно". 


Білборди з анонсами концерту "Океану Ельзи" у Львові /Фото 24 каналу

Прихована агітація у Львові: дивіться відео

У Кропивницькому ж присутні, зокрема, білборди з гаслом "Обираємо досвідчену прем'єрку". Вони виконані в кольорах партії "Батьківщина", яку очолює Юлія Тимошенко.


Білборди у Кропивницькому/ Фото: Facebook @Олег Слабоспицький

На вулицях Одеси залишилися рекламні площі з гаслом "Довіряйте ділам". За дивним збігом обставин саме так називається партія, співголовою якого є мер міста Геннадій Труханов. Партія "Довіряй ділам" входить до об'єднання політсил, які йдуть на вибори від "Опозиційного блоку".


Прихована агітація у Одесі/ Фото: Facebook @ Катерина Маденс

У Харкові та області бордів з прихованою рекламою також чимало. На них справді не можна побачити назв партій та прізвищ кандидатів, проте легко впізнати, чия це реклама, за кольористикою, гаслами та навіть номером у списку.

Дивіться відео: що відомо про приховану агітацію в Харкові

Крім цього, реклама кандидатів та партій активно присутня у соцмережах.

Яке покарання загрожує порушникам дня тиші?За порушення дня тиші встановлена адміністративна відповідальність. За агітацію простим українцям загрожує штраф у розмірі 510-850 гривень, а посадовцям – 850-1360 гривень. Але факт порушення спочатку треба довести в суді. Якщо поліція виявляє порушення, то складає протокол, а тоді суд ухвалює рішення. Але навряд чи суд зможе довести, що ті чи інші білборди або плакати мають стосунок до виборів.

Новина доповнюється...

Comments are closed.