Українські біатлоністки виграли естафету на чемпіонаті Європи в … – Дзеркало Тижня
February 3, 2015
Кубок світу. Семеренко та Джима витягнули збірну України на … – Champion.com.ua
February 15, 2015

Венеціанська комісія радить Порошенку призупинити люстрацію – ЛІГА.net

Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо заявляє, що закон “Про очищення влади” спочатку необхідно доопрацювати

На думку голови Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, український закон про люстрацію потребує доопрацювання, а сам процес необхідно призупинити до внесення відповідних змін в документ. Про це йшлося в ході зустрічі президента Петра Порошенка з делегацією Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанської комісії), повідомляє прес-служба глави держави.

“Говорячи про закон “Про очищення влади” (про люстрацію), Джанні Букіккіо зазначив, що це “поганий закон”, і Венеціанська комісія дуже критична в оцінках до нього… Голова Венеціанської комісії висловив думку, що процес люстрації варто було б призупинити і спочатку доопрацювати відповідний закон”, – йдеться в повідомленні.

За словами Букіккіо, члени комісії дійшли спільної думки в дискусіях з представниками України, з Міністром юстиції та домовилися спільно працювати над доопрацюванням закону та приведенням його у відповідність з європейськими стандартами.

“Ми будемо працювати настільки швидко, наскільки це можливо”, – запевнив голова Венеціанської комісії.

Наступного тижня в Україну прибуде делегація експертів комісії, яка проведе ряд зустрічей, зокрема в Міністерстві юстиції.

“Голова Венеціанської комісії високо оцінив пропозицію президента створити конституційну комісію для комплексного напрацювання необхідних змін до Конституції і запропонував включити до її складу члена ВК, колишнього прем’єр-міністра Польщі, експерта в галузі конституційного права Анну Сухоцьку”, – зазначили в прес-службі президента.

Нагадаємо, закон “Про очищення влади” (про люстрацію) набрав чинності 16 жовтня. Документ передбачає норму, згідно з якою особи, які займали керівні посади під час президентства Віктора Януковича і знаходилися на цих посадах протягом 1 року, повинні бути звільнені з займаних посад протягом 10 днів після набрання чинності цього закону.

Читайте також:  Петренко: Люстрація означає презумпцію винності чиновника Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці – все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Найпопулярніші розповіді – Новини Google

Leave a Reply